Dr. Mercola Vitamín K2 180mcg, 30 kapslí

Kód: MER41
Neohodnoceno
799 Kč
Skladem (1 ks)

Unikátní receptura pro biologickou dostupnost v rámci všech forem vitamínu K. Užíváte antibiotika, léky na snížení cholesterolu nebo aspirin, které mohou ovlivnit nebo blokovat vstřebávání vitamínu K? K2 (Menaquinone-7) je nejaktivnější forma a jde to i bez sóji. Obsahuje >99% trans forem vitamínu K2, resp. aktivní části. Výrobek tedy neobsahuje neaktivní cis formy vitamínu K2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Receptura vitamínu K2 pro lepší biologickou dostupnost v rámci všech forem vitamínu K; obsahuje Menaquinone-7. Tato forma je nejaktivnější ze všech dostupných forem vitamínu K. Receptura používá cizrnu, tedy neobsahuje sóju. 

Menaquinone-7 (MK-7) obsahuje >99% trans forem vitamínu K2, resp. aktivní část chemického uskupení "trans formy". Bioaktivní je pouze trans forma u vitamínu K. 

Vitamín K2 je rozpustný v tucích, proto je nezbytný použít vhodný dietní tuk pro účinnou absorpci. Takže pokud vaše strava neobsahuje dostatečné množství tuku v potravě, vaše absorpce vitamínu K je ovlivněna.

Užíváte antibiotika, léky na snížení cholesterolu nebo aspirin? Tyto farmaka mohou ovlivnit nebo blokovat vstřebávání vitamínu K.

Existují další okolnosti, které by mohly zvýšit riziko nedostatku vitamínu K:

·         špatná životospráva nebo nevhodná dieta

·         užívání některých léků, jako jsou širokospektrální antibiotika, léky na cholesterol a aspirin, které mohou ovlivnit nebo blokovat vstřebávání vitaminu K

·         zastoupení potravin v jídelníčku, které obsahují nevhodný typ vitamínu K se špatnou biologickou dostupností pro tělo

Pro koho je vitamín K vhodný doplněk?

·         pomáhá udržovat silné kosti a jejich zdravý růst (hraje zásadní roli v metabolismu kostí); vitamin K je důležitý pro produkci proteinu osteokalcinu. Podporuje tak zvýšení hustoty kostí. Vitamín K napomáhá vápníku proudit do vašich kostí a kostní dřeně

·         podporuje cévní systém (tepny a žíly, prevence mrtvice) a zdraví vašeho srdce

·         pomáhá zlepšovat paměťové funkce

·         pozitivně působí na váš celkový imunitní systém

·         poskytuje silný antioxidační potenciál (pomáhá chránit buňky před volnými radikály)

·         udržuje v normálním rozmezí hladinu cukru

Proč je forma vitamínu K2, MK-7 (Menaquinone-7) nejlepší?

Jeden z nejlepších přírodních zdrojů vitaminu K2 pochází ze starobylé japonské potraviny Natto (90% formy MK-7 vitamínu K).

Vitamín K2 využívá zdroj fermentované cizrny pomocí zdravé bakterie bacillus subtilus, která slouží jako probiotikum.

Ale bez stabilní a čisté výrobní receptury vzorce vitamínu K2 se doplněk neobejde, aby splnil náročné výživové hodnoty.

Pamatujte že, vitamín K3 je syntetická varianta vitamínu, který se nedoporučuje pro lidskou spotřebu. 

Vitamin K2 obsahuje několik menaquinonů, jako je například MK-4 nachází se v mase, a MK-7, MK-8, a MK-9 se nachází ve fermentovaných potravinářských výrobcích, jako jsou sýry a natto.

Proč užívat právě MK-7? Je to biologicky nejaktivnější forma vitamínu K a jeho další výhodou je, že zůstává v těle déle. Jeho poločas rozpadu je delší než u ostatních forem, což znamená, že pravidelné dávky zajistí požadovanou hladinu už za několik dní.

Jaký potravinový doplněk obsahující vitamín K je pro vás nejlepší?

Vaše nejlepší sázka je na přírodní zdroj K2 a to je natto.

Pokud natto nejíte tak potravinový doplněk musí splňovat:

·         Musí být non-GMO - vzorce, včetně geneticky modifikovaných organismů jsou naprosto nepřijatelné

·         Musí být alergen-free - vzorec musí být bez známých alergenů, jako jsou arašídy, ořechy, mléko, vejce, ryby, korýši a pšenice

·         Musí mít stabilní fermentaci -  fermentace natto, která zahrnuje i jiné deriváty, může být velmi nestabilní. Potřebujete konzistentní spolehlivý proces, který zajišťuje kvalitu výrobku ve vzorci

·         Musí používat vitamín K2-7 ve vzorci -  stejně jako existuje mnoho druhů vitamínů K (K1, K2 a K3), existuje mnoho druhů K2. K2-7 vyrobený z natto s využitím fermentované cizrny se ukázal jedním z nejvíce biologicky dostupných, stabilních, a prospěšných forem.

Odkud pochází Vitamín K?

Jeden z nejlepších zdrojů vitaminu K2 pochází ze starobylé japonské potraviny Natto.

Vitamín K1 se nalézá v tmavě zelené zelenině. Nicméně koncentrace vitamínu K2 po požití špenátu je 10 krát nižší než při konzumaci natto.

Absorpce vitamínu K1 v zelené listové zelenině není moc efektivní, některé výzkumy hovoří o asi o 10-15% vstřebatelnosti.

Další potravinou bohatou na K2 je tvaroh a má nižší obsah tuku než sýry, proto je vhodnější.

Ve srovnání s potravinou Natto, ale neobstojí, tam je více než 27 krát více vitaminu K2, než v tvarohu.

Složení: Vitamín K2, 180 mcg, 30 kapslí, 30 kapslí, doplněk stravy

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 30 dávek. 

Množství
v 1 dávce

%RHP*

Vitamin K2 (Menequinone 7, MK-7 z cizrny)

180 mcg

240%

* % denní referenční hodnoty příjmu

 

 

 

 

Ostatní ingredience: Mikrokrystalická celulóza, Glycerol monostearát, Askorbyl palmitát (vitamín C), extrakt z rozmarýnu lékařského, kapsle (HPMC)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: