Dary pro šťastný život

Dary pro šťastný život :-) 

„Věřím, že smyslem života je být šťastný.“ (Dalajláma)

My ve smysluplný a šťastný život v LETOKRUHu věříme také. Pár receptů na štěstí v podobě sladkých dezertů, jsme vám na BLOG již přidaly. Co, ale šťastný život celkově? Jak být šťastný neustále i přes všechny nepříznivé okamžiky, které nám život připraví? Přinášíme další recept, tentokrát v podobě příběhu.

Příběh Darů z Tibetu

Muž v červeném rouchu jdoucí po schodech k chrámu. Před vstupní branou se poohlédne, a spatří nádherný západ Slunce, tato chvíle mu vnukne jednu vzpomínku.

Tato vzpomínka na jeho běžný den a Sluneční paprsky ve tvářích, mu rozehřály srdce. Uvědomil si, že okamžiky svého života strávenými v chrámu se mnohému naučil. Pravidelnosti – řádem dne, např. vstáváním na meditaci. Koncentraci – usměrněním myšlenek skrze meditační cvičení. Laskavosti – chrámu ji přinášel v podobě lesklých chodeb. Pomoci druhým – studiem vzácných nauk. Radosti – užíváním si přítomného okamžiku při tvorbě vonných tyčinek. Právě tyto dary jeho život učinily šťastným a naplněným.

S úsměvem na rtu pokračoval ve své cestě za mohutné dveře chrámu. Zůstalo tu po jeho zamyšlení hřejivé místo, které září i do Vašich domovů spolu s dary, které život činí jedinečným ve své jednoduchosti, kráse a nadhledu.  

Mnich se vydal na cestu za osvícením již v útlém věku. Stal se novicem v chrámu v Tibetském městě Lhasa. V začátcích svého učení měl za úkol, každý den umýt podlahy chrámu, meditovat, studovat vzácné texty a trávit společné chvíle s ostatními mnichy v čase volna.  Před východem Slunce započal meditaci, kterou vždy nabíral nejsilnější energii dne a zastavil se v toku myšlenek. Po meditaci nastal čas na práci. Novic umývání podlah vnímal jako službu, kterou přispívá k čistotě chrámu. Studováním textů nacházel moudrost, kterou tolik toužil předávat dál, jako mnich či svatý muž. Volným časem, po studiu a meditaci byla tvorba vonných tyčinek. Všichni novicové i mniši se setkali ve společenské místnosti, kde kumulovali příjemnou energii. Z místnosti šel vždy slyšet smích, cítit radost a uvolněnou atmosféru.

Přejeme Vám všem šťastné dny spolu s Dary, které spojuje jediné a to láska. Láska k sobě, Bohu, člověku, přírodě, rodině, partnerovi, dětem, přátelům nebo k bytostem, kterým lásku můžeme poslat i tisíce kilometrů daleko.

Děkujeme za vaši přízeň <3 S láskou a vděčností v srdci vám předávám tyto řádky, za celý Tým LETOKRUHu. Ami

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení