Bylinné výrobky Dědka Kořenář

Byliny se mnohdy mohou zdát obyčejným plevelem okolo cesty či rostlinami, které tu jsou, avšak vlastně nevíme přesně proč. Naštěstí jsou lidé, kteří bylinami žijí a dokáží z nich vytvořit výrobky, které si najdou své místo, u každého, kdo souzní s přírodními produkty. Jedním z nich je Dědek kořenář, který je znám svou praktičností a letitým vyvíjením čajových bylinných koncentrátů, mastí, pleťových vod, olejů a legendárních Dubovek, které jsou snad opravdu na všechno. Doslova od hlavy až k patě se můžete podpůrně hojit, a to jak vnitřně, tak i zevně. Již od roku 1991 je možno najít prvopočátky této firmy, která svým vývojem vytvořila velkou škálu produktů, ze které jsme si pro vás vybrali směsi na „boj“ proti virům, první pomoc při potížích a posílení imunity. A protože Letokruh je veden ženami, rozhodly jsme se zaměřit tentokrát také na Ženy a to, jak sladit hormony v každém věku.

Jak se píše v příručce, která nesmí chybět u každého výrobku „Nemoci nejsou trestem, ale testem, co zvládnete a co jste ochotni udělat, abyste přežili.“

Výstižný a přesný citát, který uvádí výrobky, které podpoří vše, co je třeba v tomto období. Změny počasí, přicházející jaro a popřípadě nově vzniklé viry, (na které těstoviny nestačí) přímo volají o pomoc. Pro někoho možná již známé, pro druhé novinka Dubovky = první pomoc. Heslo „Bez Dubovek nelze žít!“ potvrzuje fakt, že dinosauři vymřeli, a to proto, že je neměli. :-)

Dubové kapky RK

Nosohltan, angína, paradentóza, bodnutí hmyzem, plísně a hemeroidy.

Jak fungují podle Dědka kořenáře? Jejich hlavní účinné látky (třísloviny) reagují s bílkovinami za vzniku určitého povlaku, blanky, která stahuje povrch kůže nebo sliznice a izoluje podloží. Reakcí bílkovina tedy stahuje povrch otevřených ran, sráží krev, zachycuje viry, chlamydie, plísně a bakterie (i meningokoky) za jejich bílkovinný obal a je jím tak metabolickou pastí. Přítomný líh je pomáhá ničit a po minutě pálení tlumí bolest. Dubovky se vyplatí mít neustále při sobě, něco jako amulet pro štěstí. Jejich rychlý účinek je osvědčený a vy tak budete neustále připraveni na všechno.

Na co všechno tedy Dubovky využít?

 1. Bolestivé afty

 2. Bércové vředy

 3. Bradavice

 4. Desinfekce

 5. ORL problémy (ucpané dutiny, zalehlé ucho, pálení v nose)

 6. Hemeroidy

 7. Po holení

 8. Kousnutí jedovatým hmyzem

 9. Kožní problémy

 10. Odřeniny a popáleniny

 11. Průjem

 12. Plísně a pocení

Třináctým bodem je požití v případě chrapotu ale i nemožnosti zpívat, mluvit a s tím spojené možné angíny, bolesti v krku apod. Dubovky se v případě angín a bolestí aplikují přímo do krku, může to být pár chvil nepříjemné, avšak čím víc jdete při aplikaci slyšet, tím je zaručená účinnost. Na aplikaci je vhodné využívat rozprašovač, který je také nově ve speciální edici Dubovek 50 ml již přiložen. Lze je použít také ředěné či čisté, aplikací přímo do nosu k uvolnění rýmy, abychom se mohli opět svěže nadechnout. Dubovky je možné používat v kombinaci s bylinnými směsmi, které doplní jejich účinnost. Při posílení imunity je výborným parťákem, tohoto zázraku, se kterým můžete přežít snad i v džungli, Lichořeřišnicová směs.

Lichořeřišnice je přezdívaná také jako přírodní antibiotikum, a je vhodným doplňkem při posilování imunity. Další byliny v této směsi zajišťují normální stav dýchacího systému, osvěžení těla, hojení ran, přirozenou obranyschopnost a antioxidanty.

Kniha Moudrosti Dědka kořenáře, kterou pan Nový napsal, svým názvem vybízí ke zmínce o dalším zázraku do party, a to jsou Hřebíčkovky. Spolu se Z(d)ubovkami uleví při bolestech zubů, jejich vypadávání či vyklání. Jsou vhodné také na paradentózu a zatažení děr po vytrhnutí a dále se mohou využívat na podrápání či kousnutí od zvířat nebo jako obklady. Hřebíčkovky jsou Dubovky s hřebíčkem.

Bylinné výrobky a ženy

Pro mnoho žen je menstruační cyklus a hormonální změny velkým tématem jejich života nebo alespoň jeho části. Já mezi tyto ženy patřím a směsi na úpravu cyklu a obnovení menstruace jsem vyzkoušela již před pár lety, kdy jsem se rozhodla se svým trápením něco udělat. Po několika nevydařených pokusech se dostala do obchůdku Letokruh, kde jsem našla mnoho odpovědí, jednou z nich byla Malinová směs spolu se směsí Chmelovou.

Malinová směs *pro dámy* jako stvořená. Lze ji užívat dlouhodobě, na všechny typy pohlavních problémů. Zajišťuje přísun železa a minerálů, metabolismus tuků, normální trávení, detoxikaci, před menstruační komfort, menopauza, normální stav pokožky, vlasů a nehtů. Tato směs obsahuje také chmel, který působí uklidňujícím účinkem.

Malinová směs se výborně hodí v kombinaci s Chmelovou směsí, a to v případě hormonálních proluk v cyklu, nebo při neplodnosti. Tato směs také přispívá k pročištění krve, normálnímu stavu kostí, vlasů a nehtů, má uklidňující účinek, podporuje dobrý spánek, normální činnost nervové soustavy, normální trávení a hormonální rovnováhu, relaxaci a duševní zdraví. Ženy jsou emoční bytosti, a proto je nedílnou součástí harmonického cyklu, také pozitivní nálada a minimum nervového vypětí.

Cyklická žena prochází čtyřmi různými fázemi, které předchází menstruaci. Můžeme si je představit jako roční období - Jaro, léto podzim a zima. Na jaře je žena plná elánu, má chuť tvořit a překypuje energií. V létě je ovulační období, převládá jangová sluneční a radostná energie, kterou žena využívá k dotahování úkolů. Má chuť se zkrášlovat, být velmi ženská a hlavně svá. Na podzim přichází čas úklidu a plánování na období jara. V zimě je čas menstruace, jinová měsíční energie, vybízí k odpočinku a nabrání sil na nové období. Žena je ráda o samotě ponořená do sebe. Celý život žena prochází cyklickými fázemi od dospívání až po menopauzu. Vnímat své potřeby a pocity je proto velmi důležité. Výjimkou není ani menopauza, kdy žena prožívá druhou zásadní životní změnu. V tomto období je vhodné zařadit výše zmíněné směsi a také přidat směs Jetelovou pro menopauzální komfort. Využívá se při přechodových potížích, silném premenstruačním syndromu, ženských chorobách a dále také při rizikové graviditě, neplodnosti a hormonální nerovnováze.

Náramek BEN

Na závěr už jen doplním estetický doplněk náramek nové generace BEN. Postříbřený Bioenergonáramek, který slouží k bioaktivační úpravě vody a nápojů, dále pomáhá zbavovat tělo toxinů a harmonizuje. Magnetický náramek doplňuje krásu a čistotu ženy a dokáže také podpořit k čistotě organismu. BEN je vhodný pro všechny ba dokonce i děti. Lidé s tzv. „syndromem“ neklidných rukou, budou jisto jistě nadšeni. Neskutečná síla magnetického pole, zkrátí dlouhé chvíle, spojováním a přemýšlením o životě.

*Možnost začít znovu je jedním z největších darů od života*

Velmi ráda jsem nahlédla pod pokličku výrobků Dědka kořenáře a na základě toho, a taky vlastních zkušeností, Vám s radostí předávám tyto řádky. Pokud byste měli jakýkoli dotaz, neváhejte se obrátit na email: letokruhbrno@gmail.com.

Sluncem zalité dny, přeje Amálie Dosedlová.

Všechny výrobky, které zde uvádím, nejsou lékem a léky nijak nenahrazují či nezastupují. Nejsou klinicky zkoušeny, ale jsou schváleny jako potravina a kosmetika. Není tedy ze zákona možné tyto prostředky doporučit jako léky. Pokud chcete využívat produkty Dědka kořenáře, při zdravotních potížích konzultujte to s lékařem znalým dané problematiky. Rozhodně ale jimi nenahrazujte základní léky a terapeutické postupy!