Panenka strachu velká (10cm)

Kód: OST30
Neohodnoceno
65 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Velké panenky strachu nesou na hlavě a drží v rukou různé předměty nebo miminka. Každá panenka je v jiných barvách a s jinými předměty. Krásný talisman s originálním významem, který také pochází z fair trade - etického obchodování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Panenky strachu souvisí se starobilou léčitelskou tradicí, rozšířenou nejenom v Americe, ale také v Africe i na starém kontinentě.
Lidé kdysi vnímali přírodu a jevy v ní konkrétnějším a osobnějším způsobem. Věci nebyli abstraktní, ale naopak velice živé a svět byl plný magie a duchů.
Někdy se stávalo, že člověk onemocněl, protože udělal něco, čím rozhněval přírodní síly. Podráždění nebo zlí duchové žádali pro sebe tělo, životní sílu nebo majetek člověka. V tuto chvíli bylo v minulosti možné vykonávat různé rituály s panenkami, které sloužily jako náhrada za člověka. Duchové dostali to, co chtěli a člověk mohl nastolit vnitřní i vnější rovnováhu.

Proto panenky strachu - berou na sebe strach svého nositele. Někdy se jim také říká panenky přání, protože splní nositeli to, po čem skutečně touží ve svém srdci. Ve střední Americe, odkud právě tyto panenky pocházejí, existují pohádky o tom, jak panenky pomáhali lidem v nouzi.

Použité materiály: AZO-free bavlna, papír
Rozměry: Délka cca 10 cm
Dodavatel: Michal Brada - Caravana ArteBuďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: