Aku ball - Zadbalon

Kód: DKZADB
Neohodnoceno
490 Kč
Skladem (1 ks)

ZADBALON - Rozblokovávací a masážní balon o průměru 20 cm, zelené barvy, s akupresurními hrboly Zadbalon je veliký asi jako míč na házenou a je posetý masážními výstupky optimální tvrdosti, velikosti i četnosti. Výrobce uvádí nosnost 80 kg, my garantujeme nosnost do 300 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balon rozblokovávací a masážní ZADBALON

Rozblokovávací a masážní balon o průměru 20 cm, zelené barvy, s akupresurními hrboly Zadbalon je veliký asi jako míč na házenou a je posetý masážními výstupky optimální tvrdosti, velikosti i četnosti. Výrobce uvádí nosnost 80 kg, my garantujeme nosnost do 300 kg.

Přiskřinutí nervů odstupujících od páteře ztuhlým vazivem bývá příčinou mnoha drobnějších i prudších bolestí či brnění převážně v trupu nebo v končetinách. V důsledku přiskřinutí totiž povrchová část nervového svazku přenáší nervové impulzy jen omezeně, což bývá příčinou i nedostatečného napětí (tonu) hladké svaloviny dutých orgánů. Svalovina dotčených dutých orgánů se povoluje a protahuje do šířky i do délky a vzniká tak vak s městnavým obsahem. Typické jsou poruchy peristaltiky trávicího i urologického potrubí, výdutě, nejčastěji výchlipky a rozšíření, křečové žíly, ale také zcela opomíjené protažení podélné svaloviny, což může být například u střeva příčinou vstřebání většího množství vody s následkem špatného vyprazdňování a zácpy. V některých případech útlakem podrážděný nerv, obvykle v hrudní oblasti, navozuje srdeční, žlučníkové a žaludeční potíže. Za poruchy prokrvení rukou, bolesti hlavy a migrény může zase krční páteř. Za křečové žíly, křeče v nohách, hemeroidy a problémy se slepým střevem pak odpovídá hlavně bederní úsek páteře.

Kterak se pomocí Zadbalonu masírovati:

Masáž i rozblokování probíhá velice jednoduše. Lehnete si zády na Zadbalon položený na zemi a poválíte se na něm od zadku až k šíji několikrát sem a tam, asi půl minuty až minutu, a je to. Tuto činnost doporučuji provádět během dne podle potřeby vždy, když vás bolí záda, většinou v důsledku typického zatuhnutí svalů v nahrbené poloze (a ženy zvláště). Čiňte tak tedy 1-4×D 1 minutu a rozhodně na noc, protože v noci se má páteř povolit přirozeně sama, což se jí ale mnohdy pro nadměrnou únavu a otoky okolních svalů nedaří. A to je velice špatné, zvláště pro dobrou funkci vnitřních orgánů. Při tomto cvičení se z vás mohou ozývat chrupnutí, jako když si praskáte klouby na prstech rukou. V páteři jde o podobný proces, tedy i podobné zvuky. Znamená to, že jste byli dosti ztuhlí, zablokovaní a že to bylo hodně potřeba. A s těmi prsty si takto nehrajte, cítíte-li potřebu jejich uvolnění, natahujte je klidně, pomalu a bez praskání. Budete-li se válet na míči zvolna, tak to také nebude chrupat nahlas. Mnoho lidí bolí záda a přitom proti tomu stačí jenom se pravidelně poválet na Zadbalonu od kostrče po šíji a potíže nebudou.

Osobně se domnívám, že toto cvičení a masáž je prevencí nejen zánětů slepého střeva, zaražených prdů, rakoviny střev a mnoha chorob zažívání i oběhu, včetně křečových žil, hemeroidů, astmatu a infarktů, ale i předpokladem dobré nálady, potřebného fyzického výkonu, schopnosti soustředění a pevného zdraví.

Údržba Zadbalonu:

Zadbalon se nafukuje obvyklou nafukovací jehlou na pumpičce (není součástí balení). Před každým nafouknutím stříkněte nebo kápněte do ventilku silikonový olej (nebo alespoň olej do šicích strojů). Stačí jedna kapka, skrz kterou zasunete jehlu, abyste nepodrápali citlivou těsnící gumičku. Jde-li to ztuha, je třeba lehce tlačit a jemně kroužit. Nafukuje se dle individuálních parametrů uživatele tak, že jedním palcem svojí silou máte Zadbalon promáčknout asi o 1-1,5 cm. Když je Zadbalon moc tvrdý, tak masáž i rozblokování bolí. Když je příliš měkký, probíhá masáž méně účinně a rozblokování skoro vůbec.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: