Dr. Mercola Resveratrol 100mg, 30 kapslí

Kód: MER39
Neohodnoceno
599 Kč
Skladem (1 ks)

Resveratrol s certifikací USDA obsahuje 99,9 % trans-resveratrolu – bioaktivnější formu – a pochází z vysoce udržitelné organické japonské křídlatky a vyrábí se v organické kapsli, což z něj činí jeden z mála resveratrolů na trhu, který je 100% organický.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Resveratrol byl poprvé objeven v roce 1938 (Michio Takaoka), ale vědci jej skutečně začali studovat až v 90. letech, kdy se všichni začali zajímat o francouzský paradox.

Od té doby si resveratrol vybudoval pověst „molekuly dlouhověkosti“ kvůli způsobu, jakým aktivuje třídu genů nazývaných sirtuinové proteiny.

Ve skutečnosti je resveratrol klasifikován jako „STAC“ – „sloučenina aktivující sirtuin“.

Sirtuiny hrají důležitou roli v buněčných procesech, které ovlivňují smrt a přežití vašich buněk, stejně jako zánět, opravu DNA, detoxikaci a produkci energie – všechny faktory zdravého stárnutí.

Aby sirtuiny správně fungovaly, vyžadují kritický koenzym zvaný nikotinamid adenindinukleotid nebo NAD. Některé studie naznačují, že resveratrol může ovlivnit sirtuiny zvýšením hladiny NAD.

Vaše mitochondrie také vyžadují NAD, aby produkovaly ATP, velmi důležitou molekulu, která ukládá a přenáší energii ve vašich buňkách. Hladiny NAD jsou zvláště vysoké v mitochondriích vašich srdečních buněk a neuronů.

Jiné studie naznačují, že resveratrol může aktivovat AMPK, enzym, který pomáhá regulovat váš buněčný energetický metabolismus a aktivuje SIRT1, jeden ze sirtuinů.

Je zajímavé, že resveratrol ovlivňuje aktivaci SIRT1 v podstatě stejným způsobem jako dieta s omezeným příjmem kalorií, u které bylo zjištěno, že podporuje zdravou dlouhověkost.

Zatímco přesný způsob jeho působení je stále předmětem zkoumání, tisíce publikovaných studií prokázaly, že resveratrol prospívá vašim buňkám tím, že stimuluje aktivitu sirtuinů.

Resveratrol patří do speciální kategorie sloučenin známých jako fytoalexiny.

Fytoalexiny jsou sloučeniny produkované rostlinou, když je ve stresu. Pomáhají rostlině přežít extrémní teploty, sucho a další environmentální výzvy.

Autofagie a resveratrol

Autofagie - dochází k samovolnému čištění od poškozených a abnormálních buněčných složek. Jedná se v podstatě o úklidový proces pro vaše buňky. 

V současné době se intenzivně studuje tento proces a působení resveratrolu, který vykazuje potenciál v této oblasti.

Chcete-li maximalizovat schopnost vašeho těla absorbovat a využívat trans-resveratrol, někteří vědci doporučují užívat jej s trochou tuku, jako je jogurt, olivový olej nebo kokosové mléko.

 

Složení: Resveratrol 100 mg, 30 kapslí, doplněk stravy

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 30 dávek. 

Množství
v 1 dávce

%RHP*

Resveratrol (Organic extrakt z kořene křídlatky japonské, Polygonum cuspidatum)

100 mg

**

* % denní referenční hodnoty příjmu ** dávka nestanovena

 

 

 

 

 

 

Ostatní ingredience: Organic guma z akácie, Kapsle (organic pullulan), Organic rýžová slupka

Dávkování: 1 kapsle denně.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: