Soška Slon hnědý, pryskyřice 6 cm

Kód: FSS24
Neohodnoceno
150 Kč
Skladem (1 ks)

Slon jako symbol štěstí zdomácněl po celém světě, aniž bychom nějak přemýšleli o tom, proč tomu tak je.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slon je zkrátka impozantní svou velikostí, sympatický svými zvyky a zároveň je v něm cosi rozpustilého. Snad je to právě tím chobotem, který jak se zdá je určen jak pro sloní obživu, tak pro veselé chvilky u vody. Za zmínku stojí i velmi praktické sloní uši, nebo jeho roztržitá oháňka. To vše dohromady dělá ze slona harmonicky vyváženého tvora, a tak není divu, že se stal symbolem suverenity, moudrosti, mravní síly a v neposlední řadě rovněž symbolem štěstí.

V hinduistických představách byl otec všech slonů Airavata zvířetem, na němž jezdíval bůh Brahma. Bůh Ganéša se sloní hlavou je bohem úspěchu a štěstí, je odstraňovatelem překážek, dárcem harmonie, ale rovněž bohem vzdělání, poznání a moudrosti, literatury a také krásných umění. Veškeré duchovní rituály v hinduistické tradici začínají právě vzýváním boha Ganéši.

Také v buddhismu hraje slon zvláštní roli, protože než se Buddha znovuzrodil jako člověk, žil na zemi jako bílý slon. Slon se zvednutým chobotem je v Asii příslibem štěstí a existuje zvyk, že čerstvě oddaní manželé procházejí pod břichem slona.

Přestože figurky a znázorňování slonů mají původ v Indii, najdeme jejich použití také například v čínské Feng-shui. Ta používá některé buddhistické postuláty, v nichž je slon velmi mocný nebeský tvor. Právě Slon totiž nese Buddhův drahokam splněných přání, přičemž nejde o přání materiální, ale o nalezení vnitřního klidu, vyrovnanosti a pocitu naplnění života.

Soška z pryskyřice, výška 6cm. 

Země původu: Vietnam 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: