Soška Kuan-Jin, 15,5cm

Kód: FSS7
Neohodnoceno
520 Kč
Skladem (1 ks)
Kuan Jin je jednou z nejmilovanějších a nejoblíbenějších vý­chodních božstev. Fyzicky a duchovně krásná bohyně milo­srdenství, soucitu a ochrany, jejíž jméno znamená „ta, která vy­slyší modlitby," slyší každou modlitbu, která je jí adresována, a odpoví na ni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Známá rovněž jako Kwan Yin, Quan Yin, Guanyin, Quan Am, Kannon, Kanin, Kwannon.

Kuan Jin je jak bohyní, tak bóddhisattvou, což znamená „osvíce­nou bytostí." Bóddhisattvové se mohou stát buddhy, Kuan Jin však natolik miluje lidstvo, že po dosažení osvícení se místo po­výšení na buddhovství rozhodla zůstat v lidské formě až do té doby, než budeme osvíceni všichni. Pomáhá nám plně se otevřít našemu duchovnímu nadání, abychom nabyli hlubokých znalos­tí a osvícení a zmenšovali na světě utrpení. Říká se, že stačí vyř­knout její jméno a máme zaručenou ochranu před veškerým zlem.

Kuan Jin je často nazývána „Panna Marie východu," protože představuje v náboženství buddhismu ženské božstvo a jeho energii, podobně jako Panna Marie vyzařuje láskyplnou ženskou energii v křesťanství. Kuan Jin nás učí životu v nevinnosti, klade velký důraz na zmenšování utrpení ve světě a dbá na to, aby nenarůstalo. Jakmile se objeví ve vaší blízkosti, můžete vidět čer­venou barvu, například v podobě červených jisker světla nebo červeného oparu, který se náhle z ničeho objeví.

Říká: „Zde jsou mé posvátné instrukce: zaprvé, chovejte se k sobě milosrdně. Nirvána se odhalí jen pod lehkými doteky. Natáhněte se a sáhněte po velikosti, ale vždy s jemným přístupem. Nevyhledávejte příležitosti, ale nechte je, ať k vám přijdou samy jako lotosový květ, který pluje v mír­ném vánku po vodě. Pokoušejte se, ale nespěchejte, a těšte se z procesu, do kterého jste se pustila. Mějte na vědomí, že každý krok na cestě je veselým večírkem - oslavou pohybu, který je sám o sobě zázrakem.

Važte si božství v sobě, které má v nitru každý. Neplísněte se za své chyby a omyly, ale vysmívejte se jim a poučujte se z nich. Vedete si, mé milé dítě, dobře - dokonce víc než dobře.

Kdybych vám měla říci pár moudrých slov, pak to, že nejlepší vtělení na této rovině Země jsou soucitná jako já. Přestanou se stydět a cítit trapně a dosáhnou tohoto pochopení, a to nikoliv jen pro "dobré" části jich samých a ostatních, ale pro všechny podél jejich cesty - a to je dobře, věřte mi. A čím dříve zjistíte tuto věčnou pravdu, tím rychleji k vám bude cválat štěstí jako divocí koně s okřídlenými kopyty. Věřte mi, je to pravda.

Moudrost přichází z klidného sezení a naslouchání, nikoliv ze spěchu a ze snahy být první. Klidnému srdci se dostane lásky a informací snad­něji, než uspěchanému. Udělejte dnes něco prostého: utrhněte květinu a jen si ji bez jakéhokoliv záměru prohlížejte. Buďte prázdná. A otevře­ná. Vězte, že čehokoliv se vám dostane, je dobré, počátek ponaučení - teď i kdykoliv jindy."

Pomáhá:
    * s jasnovidectvím
    * se soucitem
    * s ženským půvabem, krásou a sílou
    * s laskavostí, jemností, přívětivostí, k sobě i k jiným
    * s láskou, s přijímáním a dáváním
    * s milosrdenstvím
    * s hudebními schopnostmi, s jejich vývojem - zvláště zpěvu
    * s ochranou - zvláště žen a dětí
    * s duchovním osvícením a dary

Rozměr: Výška 15,5 cm
Materiál: pryskyřice
Země původu: Indie
Dodavatel: Tibet v Brně, s.r.o.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: