Lapač snů - oranžovožlutý, průměr kruhu 12 cm

Kód: FS254
Neohodnoceno
380 Kč
Na dotaz
Sužují vás nepříjemné sny? Zachyťte je v neproniknutelné pavučině lapače snů stejně, jako to dělávali dávní indiánští šamani.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PŮVOD LAPAČE SNŮ

Kořeny lapače snů sahají k indiánské kultuře. Společně se zvířecími totemy, bubny, pírky či mandalami, patří lapače snů k magickým rituálním symbolům snad všech indiánských kmenů.

Indiáni věří, že vše na světě, každý předmět, věc, osoba i zvíře, je prostoupeno duchovní  energií, která kolem nás krouží v kruzích.

Proto i lapač snů má podobu kruhu, nebo chcete-li obruče, protkané šňůrkami tak, že tvoří pravidelnou pavučinu, která nápadně připomíná tvary mandaly. Tato pavučina pak zachycuje konstruktivní vibrace a filtruje dobré myšlenky.


LEGENDY O MANDALE SNŮ

Pokud budete pátrat po původu této mandaly snů, jak indiáni lapač často nazývaly, narazíte opravdu na mnoho historek, které se k jeho vzniku váží. Ve všech ale najdete shodné jádro. A to účel lapače, který funguje jako mocný amulet proti všem zlým silám.

Jedna indiánská pověst například vypráví o starém medicinmanovi, který měl vidění kdesi na hoře. Zjevil se mu zde velký duch Iktomi – učitel moudrosti v podobě pavouka – a vlastnoručně mu utkal síť síť s navázanými pírky, perlami, koňskými žíněmi a dalšími materiály.

Při tkaní mluvil o koloběhu života a dobrých i zlých silách, které náš život ovlivňují. Tento lapač snů měl od té doby pomáhat všem lidem, aby díky němu dosáhli svých životních cílů. Protože lapač dokáže třídit myšlenky, sny i vize (a oddělovat špatné a dobré).

V jiné legendě zase vyrobila první lapač snů nešťastná matka pro své dítě, které trápily špatné sny. Nevěděla si rady, proto šla za zkušenou indiánskou stařenou, která jí poradila, ať utká síť. Ručně zhotovený lapač matka pověsila dítěti nad postýlku. Od té doby již spokojeně spalo celou noc bez nočních můr.

Když se tahle zpráva rozkřikla po okolí, začaly vyrábět lapače snů i ostatní matky pro své děti a postupně se ochranné amulety zavěšovaly nejen nad dětské postýlky, ale i do ostatních pokojů, oken či na zdi.

JAK PŘESNĚ LAPAČ FUNGUJE

Obruč lapače symbolizuje jakýsi pomyslný kruh, hranici, za kterou začíná vnější svět. Kruh má zadržovat negativní energii.

Ve středu kruhu může být umístěn korálek, který představuje Zemi i člověka samotného. Místo korálků však uvnitř lapače může být otvor, kterým právě zlé myšlenky a sny propadnou pryč.

Symetrická síť z provázků s uzlíky je ta nejdůležitější. Představuje harmonii a funguje jako filtr na dobré a špatné. Lapí všechny noční můry i negativní síly, které by na vás měly políčeno. Indiáni věří, že negativní energie, která v síti ulpí, díky jejím spletitým cestám zabloudí a nikdy nenajde cestu ke kamínku (člověku) uprostřed sítě.

A co ta peříčka, která k lapačům neodmyslitelně patří? Ta jsou na kruh přivázána kvůli tomu, aby zachytávala vesmírnou energii a dopředu ji tak nějak „předfiltrovala“. A ta  špatná energie, která přes pírka přece jen přejde, nakonec skončí v síti, odkud už se nedostane.


JAK A KDE MŮŽETE LAPAČ POUŽÍT

Lapač můžete použít jak pro jeho prvotní účel, tj. ochranu, nebo i jako stylovou dekoraci vašeho interiéru. K dostání jsou lapače různých druhů i velikostí a některé z nich představují doslova umělecká díla. Barevné dětské lapače jsou ideální do dětských pokojů, čisté a stylové provedení v přírodních barvách užijete třeba v obývacích prostorech.

 

KAM S LAPAČEM SNŮ? MŮŽETE HO VYUŽÍVAT TŘEBA TAKTO:

  • Jako ochranný symbol umístěný nad postelí, aby vás chránil nejen před zlými sny.

  • Posloužil by teoreticky také v autě na zpětném zrcátku, ale z bezpečnostních důvodů ho tam věšet nemáme (mohl by bránit řidiči ve správném výhledu).

  • Malý lapač snů lze i jako ochranný amulet před negativními energiemi nosit při sobě.

  • Ke zlepšení proudění energií i jako harmonizér Feng Shui.

  • Zavěšený do okna slouží  k přilákání a přibrzdění energie (čchi) do prostoru,

  • K vedení a směrování čchi směrem, který potřebujeme, ho zase zavěsíme kdekoli v místnosti, kde chceme tok energie usměrnit.

  • Pokud potřebujeme do interiéru přilákat opravdu mnoho čchi, umístěte veliký lapač snů na zeď jako dekoraci.

Z hlediska Feng Shui jsou pro umístění lapače snů naprosto všechny zóny (o oblastech pa-kua ve Feng Shui jsme psali zde). Avšak obzvlášť vhodná je oblast vědění, která se v plánku pa-kua nachází hned jako první na levé straně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: