Kniha - Tajemství výrobců potravin

Kód: KNI36
Neohodnoceno
120 Kč
Skladem (1 ks)
Příručka zákazníka, kterému není lhostejné, co všechno přijímá společně se svou stravou …

Čtvrté rozšířené vydání s doplněním o kosmetice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odkryjme tajemství výrobců potravin a podívejme se na to, jaké látky se v moderní průmyslové produkci běžně užívají. Co dnes ve skutečnosti obsahují průmyslově vyráběné potraviny? Moderní „civilizovaná“ strava musí být v prvé řadě upravena co nejvýhodněji pro trh. Jinými slovy musí být co nejchutnější, nejvzhlednější, nejtrvanlivější a mít všechna ostatní NEJ, pouze však z hlediska trhu. Tímto se však nejen významně snižuje biologická hodnota stravy, ale také se zhoršuje její výsledné působení na naše zdraví.

Jak se ale ve všech těch „éčkách“, konzervantech a dochucovadlech má spotřebitel orientovat? Autor této knihy Vás nebude přesvědčovat, že máte jíst vše jen syrové či zakazovat nákup v supermarketu. Upozorní Vás však na nebezpečí, jež při nákupu potravin číhají na neznalého konzumenta. Seznámí Vás s tím, jaké přídatné i další látky se užívají při potravinářské výrobě, kterým „éčkám“ je třeba se nejvíce vyhýbat a také Vám ukáže cestu, jak můžete minimalizovat rizika příjmu běžně užívaných škodlivin.

Jste-li vy, či někdo z vašich blízkých alergici, věnujte přídatným látkám i zpracování potravin nejvyšší pozornost! Seznamte se s novými metodami léčení a stanovení kritických potravin při těchto onemocněních.

 

O AUTOROVI

Vít Syrový se narodil roku 1964 v Praze. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Kromě toho absolvoval postgraduální stipendijní pobyt v Rakousku na Zemědělské univerzitě ve Vídni. Také v současnosti se věnuje rozvoji svých vědomostí a rozšiřování obzoru poznání.

Pracoval v potravinářském výzkumu, ve výrobě i obchodu, což mu přineslo praktické zkušenosti. Jelikož má odlišné názory na prozatím převažující praktiky všech těchto oborů, vydal se na soukromou dráhu. V současnosti působí jako nezávislý odborný poradce zdravého životního stylu, ponejvíce v oblasti dietetických konzultací, výživových doporučení a dalších s tím souvisejících oblastí. Mimo jiné provádí testování nepostradatelných látek, základních elementů, toxinů atd. Vhodnými úpravami životosprávy se snaží nejen harmonizovat organismus, ale docílit i potřebných změn ve složení krve.

Nejvíce známý je svou publikační činností v oblasti zdravé výživy. Pořádá domácí i zahraniční veřejné přednášky, školení a odborné kurzy pro vysoké a střední školy, mateřské kluby či další zařízení.

Jeho přístup k životosprávě a zdravé výživě se však zásadně odlišuje od striktních a neodborných systémů, které se u nás mnohdy rozšiřují. Vít Syrový totiž vychází z přírodních zákonitostí, z nichž vyvozuje, co vše má příznivý vliv na tělesné, duševní i duchovní zdraví.

127 stran, brožovaná vazba

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: