Kámen Surový růženín (Brazílie)

Kód: KAM95
Neohodnoceno
Značka: Luboš Blaha
70 Kč
Skladem (2 ks)

Jemná a lehká růžová barva tohoto kamene v nás probouzí cit, ženskou něžnost, přátelství, a oddanou lásku,  proto je považován za kámen srdce a lásky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Růženín

  • velikost cca:  4,5 cm

  • nezaměnitelný přírodní originál

Je po celá staletí především symbolem a kamenem lásky. Tento minerál je odrůdou křemene, což je nejrozšířenější minerál na světě. Růženín, jak již napovídá název je lehce růžový, průhledný až průsvitný. Zamilovanou růžovou barvu růženínu způsobují příměsi manganu, železa nebo titanu v jinak čirém až bílém křemenu.

Růženín a další křemeny byly již od pradávna využívány na šperky. Jemná růžová barva tohoto drahého kamene vynikne více na větších řezbách srdcí a podobných tvarech než na drobných broušených kamíncích

Přírodní růženín jeho výskyt a naleziště

Přírodní růženín, ač má krystalickou strukturu, nalezneme ho spíše v masách, krystaly tvoří jen zřídka. Nalézá se a průmyslově těží především na africkém Madagaskaru v Brazílii v oblasti Minas gerais. Opravdu nádherně zbarvené surové přírodní růženíny bez velkých nečistot pochází z Madagaskaru. Další naleziště jsou v USA v oblasti státu Maine, dále v Indii a JAR. Zajímavostí je, že ostatní křemeny tvoří krystaly i opravdu velkých rozměrů, kdežto růženín nacházíme spíše v masách, krystaly růženínu se vidí jen málokdy a jsou poměrně vzácné.

Může být i asterický. Asterický efekt je speciální efekt, jenž vzniká vybroušením drahého kamene do tvaru mugle, tedy vypouklého hladkého tvaru. A pokud na tento kámen dopadá světlo, paprsek se rozloží a vytvoří světelný efekt ve tvaru šesticípé hvězdy.

Růženín v esoterice a léčitelství

Růženín je kamenem lásky a zamilovanosti. Největší působení má v čakře srdce, kterou můžeme najít uprostřed hrudi co nejblíže u srdce. Růženín otevírá naše srdce láskyplným citům, jemnosti, soucitu a laskavosti. Celkově nás činí šťastnější tak, jako nás činí šťastnější láska, ať už se jedná o romantickou či o mateřskou lásku. S růženínem také můžete lásku k sobě přivolat, neboť nás učí tolerance k ostatním i nám samotným, přináší pocit sebevědomí, takže se s růženínem cítíme lépe ve společnosti ostatních. Tím jak na nás pozitivně růženín působí, tím se i my snadněji vyrovnáváme s černými myšlenkami, chmury a smutkem, které občas přináší život. Růženín nám pomáhá těmto chmurám čelit a odstraňuje i strach či obavy z budoucnosti.

V tělesné rovině růženín rovněž pozitivně působí na činnost srdce, které chrání a zároveň pomáhá při nadměrném stresu, jež naše tělo a hlavně naše srdce zatěžuje. Stres je totiž původce většiny infarktů, který nečekaně postihuje čím dál tím mladší lidi. Proto je lépe stresu předcházet než poté léčit následky a zdravotní komplikace v tom lepším případě. Růženín je také kamenem mateřství, neboť odstraňuje blokády a strach, který brání ženám v početí potomka.

Co nám tento růžový kámen lásky přináší

Růženín s námi dělá to, co s námi dělá opravdová láska. Jako bychom se vznášeli, nic pro nás není velká překážka, všechno jde snadno a lehce, máme hlavu plnou dobrých nápadů. Některé ženy přestává bolet hlava, tváře vypadají růžovější a na váhu si ani nevzpomeneme, neboť zamilovaní lidé nepotřebují jídlo, když mají sami sebe. Růženín z naturshop.cz nám přináší tyto pocity i po několika letech samoty a manželství. Proto je po celém světě růženín tolik oblíbený.

Jak čistit růženín

Růženín čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na křišťálové drúze mimo dosah slunečních paprsků. Na slunci může růženín ztrácet svoji jemnou růžovou barvu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: