Kámen Měsíční kámen (5 - 12g)

Kód: KAM56
Neohodnoceno
70 Kč
Skladem (2 ks)
Měsíční kámen je kamenem nových počátků. Jak napovídá jeho jméno, je silně spjat s Měsícem a s intuicí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Měsíční kámen

  • tromlovaný měsíční kámen ve velikosti S

  • země původu: Indie

  • velikost přibližně: 2 – 3,5 cm

  • váha kamene cca: 5 - 12g

  • uvedená cena je za 1 kus kamene

Měsíční kámen nebo-li lidově "měsíček" má různé typy. K těm základním typům patří tvz."rainbow" a "adulár". Tento překrásný kámen dostal svůj název díky tajemné hře světla uvnitř kamene, který září jako měsíc na noční hladině jezera či řeky. Tomuto lesku se odborně mezi mineralogy říká "adularescence", a tento optický jev vzniká tak, že paprsky světla se lámou a odráží ve vrstvách uvnitř kamene. Tyto vrstvy tvoří dva minerály otroclas a albit, které se během vzniku na sebe navrstvily ve velmi tenkých vrstvách.

Podobný jev můžete najít také i u dalších minerálů ze skupiny živců, např. u labradoritu. Od slova adularescence se někdy používá název pro měsíční kámen adulár. Barva měsíčního kamene je bílá, mléčná až našedlá, některé druhy adulárů mají pastelovou barvu v teplých zemitých tónech.

Měsíční kámen a jeho naleziště

Nejznámější naleziště měsíčního kamene jsou v Indii, Barmě či na Srí Lance. Z těchto lokalit pochází ty nejžádanější kameny. Další světová naleziště těchto kamenů jsou v zemích, které jsou bohaté na nerostné suroviny, jako jsou Brazílie, USA, Austrálie, Rusko či Afrika, zejména Madagaskar. Zajímavé téměř průhledné aduláry pochází z naleziště v Rakouských Alpách, které jsou vcelku nedaleko od Čech.

Měsíční kámen v léčitelství a esoterice

Velkou oblibu měsíčního kamene také způsobují léčivé účinky, kterými tento kámen fascinoval lidi po staletí, a my je v dnešní době znovu objevujeme. Měsíček je kámen ženy a matky. Podporuje všechny ženské vlastnosti a pomáhá i s nemocemi, ke kterým mají ženy sklony. Měsíční kámen je ochráncem mateřství a také ženských vlastností jako je nesobecká láska, jemnost a také ženská intuice. Klidní rozbouřenou mysl a agresivitu nejen u žen, ale také u egoistických mužů, kteří v sobě objeví ženskou stránku osobnosti plnou čistého klidného citu. Podporuje schopnost vcítit se do starostí i radostí ostatních, kdy je třeba zapomenout na vlastní názory a předsudky.

Kámen mateřství

Měsíček je také ochránce mateřství. Pomáhá překonat stud a strach před početím, klidní křeče v břiše při menstruaci, chrání matku v době těhotenství a napomáhá přirozenému chodu samotného porodu. Na ženy ovšem působí i v jiných fázích života, neboť ženám v přechodu tlumí pocity návalů horkosti a klidní celkovou hormonální nerovnováhu. Dále měsíční kámen snižuje celkové napětí organismu hlavně během menstruace. Kojící ženy nosí přívěsek z Měsíčku na prsou, neboť napomáhá tvorbě mateřského mléka.

Jak čistit a dobíjet měsíční kámen

Měsíční kámen čistíme pod proudem vody a nabíjíme na křišťálové drúze v noci při svitu měsíce, nejlépe za úplňku. Při couvání měsíce nabíjení měsíčku není příliš vydatné, je lépe jej nabíjet při dorůstání, kdy mají měsíční paprsky více energie, kterou jsou schopny kameni předat.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: