Kámen Křišťál (14 - 17g)

Kód: KAM100
Neohodnoceno
Značka: Luboš Blaha
31 Kč
Na dotaz

Krystal, který se v mysli každého člověka spojuje s čistotou

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Křišťál

  • kámen, čistý, průzračný, hladký

  • země původu: Madagaskar

  • velikost přibližně: 2 - 2,5cm

  • váha cca: 14 - 17g

  • uvedená cena je za 1 kus kamene

  • zašleme vám kámen dle vašeho výběru - uveďte v poznámce číslo kamene (pokud nebude Vámi vybraný kámen již skladem, budeme Vás kontaktovat telefonicky)

Přírodní křišťál je nejčistší forma skupiny drahých kamenů zvané Křemeny. Křemeny jako takové tvoří přibližně 60% povrchu zemské kůry, i přes to je čistý křišťál velmi vyhledávaný mezi sběrateli minerálů i lidmi zajímající se o přírodní léčitelství.

Nemůžeme se divit starověkým Řekům, že si mysleli, že je křišťál zklamenělý led posvátných vod, neboť vybroušený krystal křišťálu působí až nadpozemsky božsky. Křišťálem byly jistě fascinovány původní obyvatelé Ameriky Majové, kteří dokázali vybrousit křišťálovou lebku o přibližné velikosti 20cm.

Historie, význam a zajímavosti o křišťálu

Krystaly křišťálu byly objeveny ve Švýcarsku starověkými Řeky, kteří křišťál považovali za zkamenělý led. zdroj naturshop.cz, Odtud rovněž pochází jeho název Krustallos neboli led. Lidé fascinováni tímto kamenem z něj začali tvořit sošky, řezby a ozdobné předměty i přes to, že má křišťál tvrdost 7 (na Mohsově stupnici od 1 do 10) a lidé v té době měli vcelku primitivní nástroje. Řekové věřili, že z číší z křišťálu pijí jejich bohové, a proto sklenice a karafy vyřezávané z křišťálu byly v té době symbolem moci a bohatství.

Na druhé straně světa v Indii buddhisté považují křišťál za kámen čistého poznání a moudrosti a dodnes se z něj ručně vyřezávají sošky bohů či meditační pomůcky zvané dordže. Známá je také křišťálová lebka z Mayské kultury, dnes vystavena v muzeu v Londýně, o které se dodnes vedou spory o její pravosti. Po nástupu křesťanství byla křišťálová koule symbolem Božího světla, které spojuje všechny barvy barevného spektra v jedno čisté bílé světlo a používaly se i ve znacích státních či církevních znacích, např. carské jablko cara Petra I. V Rusku byly křišťálové dekorace mezi aristokraty velmi oblíbené stejně tak jako v ostatních částech světa.

Naleziště křišťálu

Nejznámější naleziště křišťálu na světě jsou v Brazílii, na Madagaskaru, v USA (oblast severní Karolíny), V indii, na Srí Lance, v Evropě to je zejména ve Švýcarsku v Alpách v okolí Bernu, dále v Rakouských Alpách, v Rusku a v Polsku.

V Čechách se křišťál vyskytuje na Stříbrsku, Příbramsku či v Krušných horách, ovšem po srovnání se světovými nalezišti je křišťálu v Čechách zanedbatelné množství.

Křišťál v esoterice a léčitelství

V esoterice je křišťál označován za kámen kamenů. Jeho největší působení je v čakře čela, kde nám ukazuje boží světlo a vede nás na jeho cestu. Křišťál ale velmi dobře působí na všechny energetické zóny na těle (čakry), které léčí a nabíjí je pozitivní energií. Přiložením na čakru, křišťál odstraní bloky, které brání v průtoku energií, a tělo se pak lépe vypořádává s negativními vlivy. Je jen na vás, zda si k léčitelským účelům vyberete přírodní či broušený krystal nebo tromlovaný kámen.

léčitelství je křišťál používaný na všechny neduhy a nemoci, které organismus chrání. zdroj naturshop.cz V čakře základu (oblast pohlavních orgánů) probouzí živočišnou energii a odstraňuje blokády při ženských i mužských problémech, v čakře sakrální (oblast podbřišku) pozitivně ovlivňuje močový měchýř a správnou funkci metabolismu. V čakře solar plexu (oblast pupíku) pomáhá při problémech se zažíváním, v čakře srdce (střed hrudníku) podporuje činnost plic, srdce a pozitivním působením vyrovnává výkyvy tlaku, v čakře hrdla ovlivňuje nerovnováhu štítné žlázy a poruchy řeči.

V čakře čela neboli místo Třetího oka povzbuzuje křišťál všechny smysly a působí na zklidnění nervového systému, a v čakře korunní (oblast temene) ovlivňuje nadsmyslové vnímání, intuici a koncentraci.

Křišťál čistíme jako ostatní kameny pod proudem tekoucí vlažné vody a nabíjíme libovolně dlouho na slunci. zdroj naturshop.cz Jen pozor na čem necháme takto nabíjející kámen ležet, neboť křišťál funguje jako čočka, zejména křišťálové koule, a mohlo by dojít ke vznícení podložky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: