Kámen Jaspis žlutý (34 -49g)

Kód: KAM58
Neohodnoceno
70 Kč
Skladem (2 ks)
Jaspis je přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Vypráví pomocí svých obrázků poselství minulosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Jaspis žlutý

  • uvedená cena za 1ks

  • velikost cca 3.5 - 4cm

  • váha cca 23 – 49 g

Tento drahý kámen se vyskytuje ve velkých masách i drobných valouncích. Při přirovnání silný jako skála si vždy vybavíte Jaspis. Velké kusy kamenů se používají jako obklady stěn domů v exteriérech i interiérech. V Čechách je možné vidět takto použitý jaspis spolu s jinými drahými kameny ve Svatováclavské kapli v Praze.

Jaspis vznikl tak, že bahno vniklo do vzduchových bublin vyvěrající lávy. Vlivem organických látek a minerálních sloučenin (dendrity) se pomalu chladnoucí hmota zbarvovala do zajímavých barevných vzorů. I podle vzhledu jaspisu byl pojmenován, jeho jméno pochází z Latinského slova "iaspis", které znamená skvrnité. Jaspis je dobře dostupný a levný, nicméně pro sběratele a esoteriky jsou jeho barevné a druhové variety velmi zajímavé.

Známá naleziště

Jak již bylo zmíněno, je jaspis velmi dobře dostupný. Jeho naleziště jsou na celém světě, zejména v jílových hmotách. Nejznámější naleziště jsou na velkém území jižní Ameriky, v USA, JAR, Rusku, na Madagaskaru či Austrálii, odkud pochází tzv. australský jaspis známý jako Mookait. Nejbližší naleziště jaspisu jsou na Slovensku např. v Banské Šťiavnici, v Německu např. Lohlbachu i v Čechách na Liberecku či Ostravsku.

Jaspisové kameny a jejich použití

Jaspis je velmi oblíbený drahý kámen a byl i v historii. Ve starověkém Řecku se Jaspisy využívali ve šperkařství, zejména k výrobě medailonků a podobizen bohů a panovníků. V pozdějších dobách se využíval k výrobě pečetních a dekoračních předmětů.

Velká kolekce výrobků z jaspisu se nachází v Ermitáži v Ruském Petrohradě. Jako zajímavost náš internetový obchod naturshop.cz může uvést třeba stůl seskládaný z kousků různě barevných druhů jaspisů, který vlastnil Rudolf II.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: