Kámen Jaspis Imperial (30 - 50g)

Kód: KAM46
Neohodnoceno
90 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Jaspis je přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Vypráví pomocí svých obrázků poselství minulosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Jaspis Imperial

  • kámen překrásné kresby, hladký

  • země původu: Madagaskar

  • velikost přibližně: 3,5 - 4,5cm

  • váha cca: 30 - 50g

  • uvedená cena je za 1 kus kamene

  • zašleme vám kámen dle vašeho výběru - uveďte v poznámce číslo kamene (pokud nebude Vámi vybraný kámen již skladem, budeme Vás kontaktovat telefonicky)

Tento drahý kámen se vyskytuje ve velkých masách i drobných valouncích. Při přirovnání silný jako skála si vždy vybavíte Jaspis. Velké kusy kamenů se používají jako obklady stěn domů v exteriérech i interiérech. V Čechách je možné vidět takto použitý jaspis spolu s jinými drahými kameny ve Svatováclavské kapli v Praze.

Jaspis vznikl tak, že bahno vniklo do vzduchových bublin vyvěrající lávy. Vlivem organických látek a minerálních sloučenin (dendrity) se pomalu chladnoucí hmota zbarvovala do zajímavých barevných vzorů. I podle vzhledu jaspisu byl pojmenován, jeho jméno pochází z Latinského slova "iaspis", které znamená skvrnité. Jaspis je dobře dostupný a levný, nicméně pro sběratele a esoteriky jsou jeho barevné a druhové variety velmi zajímavé.

Známá naleziště

Jak již bylo zmíněno, je jaspis velmi dobře dostupný. Jeho naleziště jsou na celém světě, zejména v jílových hmotách. Nejznámější naleziště jsou na velkém území jižní Ameriky, v USA, JAR, Rusku, na Madagaskaru či Austrálii, odkud pochází tzv. australský jaspis známý jako Mookait. Nejbližší naleziště jaspisu jsou na Slovensku např. v Banské Šťiavnici, v Německu např. Lohlbachu i v Čechách na Liberecku či Ostravsku.

Jaspisové kameny a jejich použití

Jaspis je velmi oblíbený drahý kámen a byl i v historii. Ve starověkém Řecku se Jaspisy využívali ve šperkařství, zejména k výrobě medailonků a podobizen bohů a panovníků. V pozdějších dobách se využíval k výrobě pečetních a dekoračních předmětů.

Velká kolekce výrobků z jaspisu se nachází v Ermitáži v Ruském Petrohradě. Jako zajímavost náš internetový obchod naturshop.cz může uvést třeba stůl seskládaný z kousků různě barevných druhů jaspisů, který vlastnil Rudolf II.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: