Kámen Jantar (1-2g)

Kód: KAM110
Neohodnoceno
Značka: Luboš Blaha
130 Kč
Skladem (4 ks)

Jantar je velmi silný uzdravující a ochranný kámen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Jantar

  • uvedená cena za 1ks

  • velikost: cca 1 x 2 cm

  • váha: 1-2 g

  • země původu kamenu: POBALTÍ

Jantar je jedním z nejstarších a nejvyhledávanějších světových pokladů, považovaný za „zlato z moře“. Stáří jantaru se pohybuje mezi 360 a jedním milionem let a pochází z období prvohor až čtvrtohor. Jedná se o lepkavou pryskyřici, která vytékala z borovic, zachytila kousky rostlin, živočichů aj. a působením tepla a tlaku postupně zkameněla. Barva jantaru může být od tmavě hnědé přes světlou až citrónově žlutou.

Metafyzické vlastnosti

Jantar je velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje negativní energii a nastoluje rovnováhu, zvyšuje vitalitu a harmonizuje čakry, zejména sakrální a solar plexu. V dřívějších dobách se často využívalo k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnery. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Je považován za talisman krásy, ochrany a obnovy. Bývá zobrazen jako kapky na slunci, slzy bohů, a v historii byl velmi využíván pro svou krásnou zlatou a hnědou barvu, jako hodnotnou ozdobu a pro své magické a léčebné vlastnosti. Jantar je kámen rovnováhy a stability našich životů, podporuje trpělivost a přizpůsobivost. Jeho měkká energie podporuje veselost, důvěru a dobrou náladu.

Jantar ve Feng Shui

 Představuje energii vody, energii ticha, sílu klidu a očisty. Je ztělesněním nerealizovaných možností a schopností. Je poddajný a velmi silný. Vodní prvek přináší sílu regenerace a znovuzrození, je energií kruhu života. Jantarový stromeček štěstí je vhodný do všech prostor, které se používají pro uvolnění, relaxaci, modlitbu nebo meditaci. Energie vody je tradičně spojována se severní částí místnosti, bytu nebo domu. Je spojena s oblastí kariéry a životní cesty.

Jantar při léčení drahými kameny

Jantar se tradičně používá jako ochranný kámen pro děti, a to ve formě korálků umístěných kolem krku, zejména k tlumení bolesti rostoucích zoubků, je možné ho pouze položit v blízkosti dítěte tak, aby na něj nedosáhlo. Jantar se používá pro tlumení bolesti.

Naleziště Jantaru

Jantar se nachází především v oblasti Baltského moře, dále je produkován Mexikem, Dominikánskou republikou, Barmou a Sumatrou. Může být průhledný nebo zakalený, v barvě od bělavé, přes světle žlutou, nejběžnější medově žlutou, oranžovou až po světle a tmavě hnědou. Vzácně se vyskytuje v barvě červené, zelené (upravený tlakem nebo teplotou) a velmi vzácný modrý jantar pocházející z Dominikánské republiky a ze Sumatry.

Jak pečovat o jantar

Nikdy nenechávejte jantar pod přímým slunečním světlem.

Chraňte svůj jantar od vlivu příliš studené nebo od příliš horké vody.

Pokud nosíte jantar v podobě šperků, než si jej vezmete, tak parfém nebo lak na vlasy použijte jako první a nestříkejte je na jantar.

Nikdy nemáčejte ruce s jantarovými šperky příliš dlouho ve vodě (mytí nádobí, praní).

Před úklidem bytu své jantarové šperky odkládejte. Jantar ukládejte mimo ostatní šperky.

Vyčistěte svůj šperk po každém nošení. Jantar čistěte pomocí flanelového nebo bavlněného hadříku pomocí mírně teplé mýdlové vody. Vyleštěte jantar měkkým hadříkem a olivovým olejem.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: