Kámen Fluorit (23g)

Kód: KAM60
Neohodnoceno
65 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…
Fluorit je krystal obdařený silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Fluorit

  • uvedená cena za 1ks

  • velikost: cca 3 x 2 cm

  • váha: 23 g

  • země původu kamenu: ČÍNA

Fluorit je známý a vyhledávaný pro jeho bohatou škálu barev. Často se setkáváme s Fluority jasně zelenými, fialovými, žlutými či pruhovanými v těchto barevných kombinacích, ale i v odstínech modré, hnědé, růžové oranžové i bezbarvé.

Nejoblíbenější jsou Fluority zářivě zelené a syté fialové, která má oproti křemenům skelný lesk. Bezbarvé odrůdy nejsou pro esoteriky až tolik zajímavé, nicméně jsou vyhledávaným artiklem sběratelů.

Název fluorit pochází z latinského slova pro "tok" a odkazuje na jeho využití při tavení oceli a později hliníku, kde se využívá jeho nízká teplota tání.

Fluorit naleziště

Mnoho minerálů fluoreskuje, neboli vyzařuje světlo. Tento název je odvozen konkrétně od Fluoritu, který září pod UV paprsky. Tento jev může být způsoben vyšším obsahem minerálních nečistot v krystalové struktuře. Nejznámější fluoreskující Fluority se nalézají ve Velké Británii, ale kameny nikdy nefluoreskují stejně a to ani u krystalů nalezených na stejném nalezišti. Ve velké Británii se těžila vzácná modrá odrůda Fluoritu Blue John, zvlášť oblíbený je Fluorit také v Číně, kde se z tohoto drahého kamene již od pradávna vyráběli amulety a drobné dekorační předměty. Nejznámější naleziště jsou v již zmíněné Číně, Velké Británii, USA, Mexiku, Peru, v nedalekém Německu a v malém množství i v ČR. V každé lokalitě se nalézá jinak barevná odrůda Fluoritu.

Fluorit při léčení drahými kameny

Fluorit či jinak zvaný Domov duhy se v esoterických vědách využívá např. k působení na jednotlivé čakry dle barevnosti kamene. Každá čakra (energetické pole těla) má svoji základní barvu a vzhledem k velké barevné škále Fluoritu je využití tohoto kamene opravdu velké.

Fialový fluorit se využívá při meditaci, kdy se přikládá na čakru čela neboli na Třetí oko, jehož činnost podporuje a napomáhá lepší komunikaci s duchovním světem a vlastními vizemi. Ukazuje nám moudrost, která vychází z lásky, míru a spojení s vyšší rovinou. V tělesné rovině si Fluorit nerozumí s infekcemi a viry. Při léčbě kašle, průdušek a dýchacích problémů způsobených bakteriemi pomáhá léčbě nošení přívěsku z fialového fluoritu.

Fluorit je poměrně křehký minerál a obsahuje časté lomy, které nejsou vadou, nýbrž mohou být potvrzením přírodního původu kamene. Amulety, dekorační kameny a šperky není dobré nechávat položené na přímém slunečním světle, na kterém Fluorit ztrácí barvu a bledne. Fluorit čistíme položením na křišťálovou drúzu mimo sluneční paprsky a jejich hřejivých účinků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: