Kámen Čaroit

Kód: KAM26
Neohodnoceno
Značka: Luboš Blaha
100 Kč
Skladem (2 ks)

Čaroit je v mineralogii nedávno objevený minerál. První zmínky o Čaroitu jsou známy teprve ze 40. let 20. století z Ruska, konkrétně z Jakutska na Sibiři, která se vyznačuje velmi nehostinným podnebím a špatně přístupným terénem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Čaroit

  • ručně hlazený kámen ve výběrové kvalitě 

  • velikost přibližně: cca 1,5 - 2 cm

  • uvedená cena je za 1 kus čaroitu

Čaroit je v mineralogii nedávno objevený minerál. První zmínky o Čaroitu jsou známy teprve ze 40. let 20. století z Ruska, konkrétně z Jakutska na Sibiři, která se vyznačuje velmi nehostinným podnebím a špatně přístupným terénem.

Na Sibiři se nachází jediná oblast na světě, ve které se tento drahý kámen nalézá. Název Čaroit, jak jsme zjistili, pochází od jména řeky Čara, jež protéká poblíž naleziště.

Čaroit versus Sugilit

Vířící barevné tóny fialové od světlé po tmavou nás na první pohled upoutají svojí živou strukturou hedvábným třpytem. Barevné odstíny fialové jsou způsobeny zbarvením chemických prvků Barya a Stroncia, samozřejmě přírodní cestou. Čaroit je velmi podobný Sugilitu, ale oproti tomuto drahému kameni je fialová u Čaroitu světlejší a s nádechem do fialovomodré.

Živá struktura učinila z Čaroitu velmi oblíbený kámen. Dříve se používal jako surovina pro výrobu ozdobných předmětů, nyní se hojně používá na šperky na výrobu přívěsků, náušnic či náhrdelníků a postupem času byly objeveny i léčivé vlastnosti Čaroitu, které se využívají v esoterických vědách a alternativní medicíně.

Čaroit a esoterika

Hlavní působení Čaroitu je v čakře temena, čela a srdce, kde jej přikládáme tak, aby měl kontakt s pokožkou, nebo nosíme jako přívěsek, který si můžete vybrat z bohaté nabídky stříbrných přívěsků z drahých kamenů. V srdeční čakře vnáší do prožitků člověka svěží vítr a optimistický pohled na svět, otevírá srdce všem nesobecké lásce. Je to jakýsi spojenec pro všechny, kteří se musí podřizovat cizím názorům, např. v zaměstnání a činí naše jednání jako službu celému lidstvu. V čakře temena, kam jej přikládáme při meditaci, je kamenem proměny. Probouzí v nás touhu po poznání vlastního já, potlačení našich záporných vlastností a hlavně našeho ega. Pomáhá nahlížet nad běžnými problémy z vyšší perspektivy, podporuje bystrost a schopnost rychlého rozhodování. Přikládáním na čakru čela v nás Čaroit vede cestou k Bohu a pomáhá nám vnímat svět a celé dění okolo nás v celé dokonalosti a kráse. Potlačuje zakořeněný strach a nejistotu z budoucnosti. Zvlášť citliví jedinci přiložením čaroitu na čakru čela ukazuje vize z minulosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: