Kámen Avanturin (19 - 20g)

Kód: KAM74
Neohodnoceno
60 Kč
Skladem (1 ks)
Avanturín zelený bývá označován jako „kámen štěstí a příležitosti“, proto v mnoha případech nechybí v kapsách hráčů, kteří věří, že jim přinese štěstí ve hře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K objednávce kamenů nám prosím do poznámky napište číslo kamínku, který jste si vybrali.

Avanturin

  • původ: Brazílie

  • velikost kamene cca: 30 - 35mm x 25 - 30mm (délka x šířka)

  • hmotnost kamene cca: 19 – 20g

  • uvedená cena je za 1 kus

Avanturin patří do skupiny krystalů nazývané Křemeny. Většinu avanturinů, má zelenou barvu s tzv. šumivým efektem. Tento efekt vytváří v kameni lesklé šupinky slídy a skvrnky hematitu.

Tento efekt je obzvlášť patrný proti nebo při rozzářeném světle. Některé avanturiny jsou zbarvené do červena vlivem hematitu, modré vlivem turmalínu nebo zlatavé. Tyto druhy nejsou tak běžné jako zelený avanturin.

Avanturín naleziště

Nejznámější naleziště jsou v Indii, Brazílii a dalších částech jižní Ameriky, ale také v Rusku, kde bohaté zásoby avanturinu hojně využívají. V Ermitáži v Moskvě je překrásná avanturinová váza, kterou původně do Anglie věnoval sám car Mikuláš I. Vedle Ruska je také známa Čína svoji oblibou avanturinu, zde se jí říká carský kámen Yu. Staří Číňané a Tibeťané dříve používali Avanturin nejen k výrobě dekoračních předmětů, ale také k léčbě očí. Vždyť co uleví našim očím nejvíce, než pohled na kousek zelené přírody byť schované do oblázku v dlani

Avanturín v esoterice

Avanturin je jedním z nejužitečnějších kamenů. Hlavní čakru má čakru srdeční, ale spolu s růženínem lze použít v každém energetickém centru. Avanturín velmi jemné vibrace, na které když se naladíte, naladíte se na vlny přírody. Tyto svěží energetické vibrace vnáší do našeho srdce krásu a odplavuje všechny negativní emoce a myšlenky. Čistá až primitivní jednoduchost avanturinu nás oprošťuje od stresu a rychlého životního stylu, navrací nám klid uvolnění. Všechny tyto schopnosti se odráží i na zdravotním stavu člověka, zejména při problémech srdce, výkyvech tlaku a nespavosti. Tyto nemoci jsou většinou způsobeny nervozitou a přílišným stresem stejně tak jako migrény, bolesti hlavy a srdeční infarkt. V případě bolestí hlavy masírujeme dvěma oblázky spánky nebo položíme oblázek na čelo a chvíli relaxujeme, při problémech s tlakem nebo srdcem přikládáme na čakru srdce (oblast uprostřed prsou u srdce)a opět chvíli relaxujeme, prodýcháme.

Kámen po použití vždy vyčistíme pod proudem vody a nabíjíme na slunci nebo na křišťálové drúzce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: