Kámen Ametyst (16 - 21g)

Kód: KAM98
Neohodnoceno
60 Kč
Skladem (1 ks)
Ametyst je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ametyst

  • kámen výrazné pruhované kresby, hladký

  • země původu: Madagaskar

  • velikost přibližně: 3 x 3,5 cm

  • váha: 16 - 21g

  • uvedená cena je za tento konkrétní kámen na obrázku výše

Ametyst patří do velké skupiny drahých kamenů Křemenů, do které se řadí poměrně velké množství barevných variací, např. růžový růženín, čirý křišťál nebo žlutý citrín. Od středověku má své nezastupitelné místo v biskupských prstenech jako symbol víry a duševní čistoty.

Klasický ametyst má fialovou až levandulovou barvu v různé sytosti od téměř čiré až po neprůhlednou. Takovýto hodně sytě barevný až neprůhledný ametyst se nazývá sibiřský ametyst i když vůbec nemusí pocházet ze jmenované oblasti. Ametyst je velmi oblíbený drahý kámen již od starověku, kdy jej lidé nosili jako talisman proti opilosti.

Ametyst a jeho naleziště

Nejznámější naleziště ametystů z jsou v Urugwai, odkud pochází obzvlášť krásné a vysoce ceněné ametystové kameny pro svoji ametystovou výraznou tmavou barvu. Další naleziště jsou v Brazílii, USA, na Madagaskaru, na Srí Lance, v Indii nebo Rusku.

Ve světě se vyskytuje poměrně často, nejčastěji ve formě drúz či geod. Ametystová geoda je spojení jednotlivých krystalů do uceleného útvaru, uprostřed kterého je dutina, jeskyně. Tento útvar je pro ametyst typický a hojně se vyskytují Brazílii. Sběratelsky zajímavý je ametyst z Ruska, který může mít barvu až s karmínovým nádechem.

Ametyst v esoterické rovině

Ametyst nejvýrazněji působí v korunní čakře v oblasti temene, což je nejvyšší energetické centrum. Ametyst přikládáme na toto místo při meditaci pro cestu od pozemského k hlubšímu poznání. Má silnou očišťující a léčivou schopnost. Napomáhá přijímat nové myšlenky, stanovovat si v životě reálné cíle. Přivádí nás na cestu duchovní víry, tak i víry v nás samotné. Chrání nás proti pokušení při závislosti např. na cigaretách nebo i sladkostech. Motivuje nás při rozhodování, vyrovnává emoce a ukazuje příčinu a důsledek problémů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: