Japa Mala - santal 06 mm s uzly, červená

Kód: FS387
Neohodnoceno
300 Kč
Skladem (1 ks)
Posvátný budhistický růženec pomáhá uklidnit mysl, a spojit se s tím, co je v nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Posvátné buddhistické modlitební korálky nebo také Mála korálky byly po staletí používány mnoha duchovními tradicemi jako nástroj, který pomáhá uklidnit mysl, a spojit se s tím, co je v nás. Slovo "Mála" znamená náhrdelník, používaný k modlitbě. Je tradiční pomůckou k počítání opakujících se manter při meditaci, k počítání dýchání během meditace nebo opakování jména Buddhy, což se nazývá "japa" (džapa), korálky se používají zejména v buddhismu a hinduismu. Japa Mála je označení pro tradiční indický růženec se 108 korálky, thengwa je označení pro tradiční tibetský buddhistický růženec. Počátečním a konečným korálkem je tzv. kulička učitele, symbolizující moudrost. Po odříkání 108 manter se růženec otočí a opakující se mantry se počítají v obráceném směru.
Slovo Mála pochází ze sanskrtu a znamená svazek korálků, girlandu, tradičně v počtu 108, někdy i méně, např. 18, 27 nebo 54 (vždy počet dělitelný 9). Mála korálky jsou podobné modlitebním korálkům v jiných náboženstvích, a proto se někdy nazývají "buddhistický růženec".

Modlitební korálky jsou vyráběny z různých materiálů, např. z ořechů, dřeva, kostí, polodrahokamů. Oblíbeným materiálem jsou korálky ze santalového dřeva, nebo ze dřeva stromu bódhi (Ficus religiosa), stromu osvícení nebo také probuzení, pod ním podle buddhistické tradice dosáhl Buddha Gautama probuzení. 
Mantry pro uklidnění - korálky by měly být bílé, např. z křišťálu nebo z perel a kostí. Používají se k očištění mysli od negativních myšlenek, stresu, k odstranění nemocí a špatné karmy. Perly nejsou příliš praktické, neboť se častým používání poškodí jejich vrchní vrstva.
Mantry pro obohacení - korálky by měly být zlaté, stříbrné nebo měděné. Používají se pro zlepšení životního stylu.
Jantarové korálky se používají pro prodloužení života.
Mantry ochranné - korálky by měly být např. z ořechů. 
Mantry se opakují po stovkách nebo tisíckrát. Mála pomáhá soustředit se na smysl mantry nebo její zvuk. 
Korálky se používají tak, že mantra se vysloví pro každý korálek samostatně, zatímco se korálek otáčí palcem ve směru hodinových ručiček. Nemusí to být ale vždy pravidlem, některé tradice uvádí otáčení korálků i proti směru hodinových ručiček. 

V dnešní době se Japa Mála korálky používají jako náhrdelníky nebo náramky, tedy jako módní a výrazný šperk, doplněk vhodný pro jakoukoliv příležitost.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: