Lufa přírodní - drsná (7cm)

Kód: TV70
Neohodnoceno
79 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Na tělo i do kuchyně. Pevná, hrubá vlákna této lufy jsou perfektní pro péči o ztvrdlou kůži. Můžete s ní ale čistit i zaschlé zbytky jídla, dřezy nebo umyvadla. Dobře padne do ruky, dlouho vydrží a na rozdíl od plastových houbiček či kovových drátěnek je zcela přírodní a kompostovatelná.

 Detailní informace

Detailní popis produktu

Lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka.

Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky.

Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Právě tato proměna z ní dělá ideální materiál i pro použití na pokožku.

K čemu se používá

Jak se používá

  • po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou, horkou vodou

  • poté ji nechce proschnout

  • skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba)

  • lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zejména pokud ji používáte na tělo

  • při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců

  • vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný

Čím je egyptská lufa výjimečná?

Lufa z Egypta má hustá, pružná, jemná a porézní vlákna, proto je jako stvořená pro péči o pokožku a pleť (masáže, peeling, saunování). Běžně je k dostání levnější asijská lufa, která nemá natolik pevná vlákna, hůře odolává vodě a není tak příjemná při kontaktu s kůží.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: