Nutné koření do každé kuchyně

Sonnentor koření

Výhodou dnešní doby je, že se můžeme přenést do zemí, kde jsme ještě nikdy nebyli. Spolu se surovinami a kořením z dalekých krajin lze uvařit pokrm slastně vonící po cizině, a přitom nemusíme jet stovky tisíc kilometrů daleko. S kořením od Sonnentor se můžeme vydat skoro kamkoliv. Co třeba Itálie nebo některá ze zemí v Asii?

Itálie

Zářným příkladem velkých hostin, spoustou jídla a pospolitostí je italské hodování. Itálie je země, kde jsou provoněné uličky jídlem, smíchem a příjemnou atmosférou. Už jen procházka vás nasytí alespoň hřejivým pocitem na srdci. Večeřím či obědům v Itálii, jednoznačně dominují těstoviny, saláty a pizza. Koření ANDĚL STRÁŽNÝ tyto pokrmy skvěle dochutí. Je vhodné také na kuřecí či jehněčí maso.  V Itálii bych se určitě nechala inspirovat, v této době, snad už pořekadlem – „I když jsem syt/a, na dezert je místo vždy.“ Tradičním dezertem v Itálii je Tiramisu. ALADINOVO KOŘENÍ DO KÁVY budete na Tiramisu milovat. K Itálii patří víno a k vínu opět něco na zub. Koření DOBRÁ NÁLADA se stane výborným společníkem pokrmům k vínu a také vašemu pohledu na zapadající Slunce za vinici v Toskánsku.

IMG_20200812_143114

Asie

V Asii jsou země, kde i přes velkou chudobu a hmotný nedostatek, jsou lidé opravdu tzv. Happy. Např. na Filipínách bydlí usměvaví vděční lidé a jejich kuchyně, je nezapomenutelná. V těchto dnech, nelze lehce vycestovat, abyste poznali Filipínský úsměv a jejich kulturu. Proto je tu koření SLUNEČNÍ POLIBEK – vynikající pro lehkou asijskou kuchyni. Rozehřeje srdce i sluneční energii, která je s úsměvy a radostí úzce spojená. Do asijské kuchyně patří i ostrá chuť. Koření ENERGIE zažehne oheň např. v asijských (i běžných) polévkách.  Nechte se přenést do Vietnamu, Číny či Japonska a užijte si kořeněnou vůni a chuť Tofu naloženého v koření NA TOFU PANÍ YOKO.

IMG_20200812_143215

Cestování není nic pro vás a milujete českou kuchyni? To není žádný problém.

Koření SBOHEM SOLI! ochutí tradiční omáčky, saláty či dušené pokrmy. Sůl je nad zlato, proto směsí nemusíte šetřit a použijte ji tak, jak je vám příjemné. Směs koření se přidává ke konci vaření, aby bylinky neztratily svůj „šarm“ a vůni. V České republice žijí lidé pevně nohama na zemi – směs koření VŠE V ZELENÉM je vynikajícím doplňkem jídla právě pro české strávníky i kuchaře. Vykouzlíte s ní výborné polévky, pomazánky či saláty.

IMG_20200812_142908

Letní sezóna je v plném proudu a patří k ní GRILL.

Milovníky masa potěší směs koření STEAK THAT.  Pro vegetariány či vegany je tu koření HOLY VEGGIE, je vhodné na zeleninu, saláty, ale také na tofu. S načepovaným pivem či limonádou a přáteli, se rázem vytvoří milý letní vlahý večer.

IMG_20200812_142848

Toužíte po lásce?

V záložce BLOG najdete recept s kořením SÍLA KVĚTŮ a můžete si ji jednoduše upéct. VYZKOUŠENO! :-)

IMG_20200812_142829

S vděčností Vám předávám tyto řádky a přeji Sluncem procestované a prosluněné dny, ať už v představách nebo doopravdy.

Amálie Dosedlová