Čaj SHOTI MAA Živly - OHEŇ: Plamen čistoty

Kód: CAJZ10
Neohodnoceno
100 Kč
Skladem (1 ks)
Dopřejte si šálek tohoto kvalitního yogi čaje výtečné chuti a užijte si ten nevídaný příval energie!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Shoti Maa Plamen čistoty - Purity Flame je ájurvédský čaj, který poskytuje rovnováhu a podporu prvku ohně. Ten je spjat s naším trávením a vliv má i na naši sílu ke změnám. 

Složení: kakaové slupky* (28 %), máta kadeřavá* (22 %), lékořice*, máta peprná* (5 %), anýz*, fenykl*, černý pepř*, zázvor*, chilli papričky (2 %), skořice*, kardamom*, hřebíček*, kopřiva*, chilli papričky (1 %)*, okvětní lístky růže (0,5%)*.
Obsahuje lékořici. Osoby trpící vysokým krevním tlakem by se měly vyvarovat nadměrné konzumace.
* = v bio kvalitě
Obsah: 32g; 16 hygienicky balených sáčků x 2g bez kovových sponek nebo lepidla

Filozofie Ajurvédy

Tak jako má každý svou jedinečnou tvář nebo otisky prstů, tak podle ájurvédy má každý i svůj jedinečný energetický vzorec - individuální kombinaci fyzickýchmentálních a emočních charakteristik, které tvoří naši konstituci. Tato konstituce je nám dána už při početí velkým počtem faktorů a zůstává nezměněna po celý život.

Mnoho elementů (vnějších i vnitřních), které na nás působí, má tendenci narušovat naši přirozenou rovnováhu - výsledkem je potom naše odchýlení od přirozené vyrovnané konstituce. Těmito faktory mohou být např. emocionální stavy, způsob stravy, roční období, fyzická traumata, zaměstnání, rodina apod. Jestliže jednou poznáme a pochopíme působení těchto faktorů způsobujících nerovnováhu, můžeme určitými způsoby zcela eliminovat nebo alespoň minimalizovat jejich negativní účinky, a obnovit tak naši přirozenou rovnováhu. Rovnováha je naší pravou přirozeností, nerovnováha je narušením této přirozenosti, jinými slovy - nemoc.

Rovnováha (zdraví) a nerovnováha (nemoc) jsou v neustále vzájemné interakci. Když porozumíme původu a struktuře nerovnovážného stavu, můžeme obnovit stav rovnovážný - zdraví. Ájurvéda zná 3 základní energie neboli funkční principy, které se nacházejí v lidském těle i ve všech ostatních strukturách. V češtině pro tyto tři principy neexistují vhodné ekvivalenty, takže pro ně používáme původní sanskrtské názvy - vátapitta a kapha. Energie je potřebná k tomu, aby se tekutiny a živiny dostaly k buňkám a aby naše tělo vůbec fungovalo. Energie je potřebná též pro zpracování potravy, pro udržování buněčné struktury atd.

Váta je energií pohybu, pitta je energií zažívání a kapha “se stará” o “promazání” a strukturu těla.

Všichni lidé mají vátu, pittu i kaphu, ale jedna z nich je vždy dominantní, druhá je zastoupena méně a třetí z nich má vliv nejmenší. Podle ájurvédy je příčinou nemoci špatné fungování na buněčné úrovni díky nadmíře či nedostatku váty, pitty nebo kaphy (tedy nerovnováze mezi nimi) a/nebo díky přítomnosti toxinů v těle. Dle ájurvédy tělo, mysl i duch spolu neoddělitelně spolupracují a snaží se udržovat rovnovážný stav. Jsou vnímány jako rozdílné aspekty jedné bytosti.

K tomu, abychom porozuměli stavu rovnováhy, je nezbytné nejdříve pochopit, jak fungují tyto 3 principy (v sanskrtu se nazývají dóši). Podle ájurvédské filozofie je celý vesmír souhron energií 5 elementů - éteru, vzduchu, ohně, vody a země. Dóši váta, pitta a kapha jsou kombinacemi těchto pěti prvků, které tvoří doslova vše kolem nás.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: